Info linka: +420 739 039 163

ŠTIKA HELP

POSLEDNÍ NOVINKY

03/2019 - AKTUALIZACE CRM

Prohrát příležitost + vytvořit zájem ze všech míst v CRM, zobrazení 10 nemo na nástěnce, upravena: editace makléře, Úkoly + hvězdičky, zobrazeni email fronty pro Firefox, přístup k cizím kontaktům, zobrazení 5 adres u zájmu.

02/2019 - AKTUALIZACE CRM

Období: 02 /2019. Vylepšení a aktualizace: úpravy workflows, vylepšení poznámek wf, úprava menu: nyní možnost odhlášení i z mobilu, vylepšeno zobrazení menu v mobilu, u Fin. příležitosti se zobrazuje Důvod prohry, upravena sekce Seznamy.

01/2019 - AKTUALIZACE CRM

Období: 01 /2019. Vylepšení a aktualizace: Nový zdroj kontaktu: Videobydleni.cz + Neuvedeno, Nové položky Další e-mail a telefon + nastaveno vyhledavani, Funkce Zapomenuté heslo,  úprava povinných polí, zrušeno přesměrování po prohrání příležitosti.

DŮLEŽITÉ INFO

CO DĚLAT, KDYŽ VÁM NĚCO NE PŮJDE.

 1. Podívat se do nápovědy níže.
 2. Zeptat se svých kolegů.
 3. Zaslat dotaz přes níže uvedený formulář.
 4. Když něco nebude vyloženě fungovat, nahlašte to přes níže uvedené formuláře pro Nahlášení chyby nebo Návrh vyplepšení.

TIPY JAK PRACOVAT VE ŠTICE

[TIP] POSTUP ULOŽENÍ NEMOVITOSTI

1) Při ukládání si vždy nejdříve založte kostru nemovitosti: základní údaje označené *

 • Ceny/provize a všechny číslice VŽDY vkládejte bez mezer (nekopírujte to s mezerami jinak vám to vyhodí Server Error a budete muse zdadat znovu).
 • Stav nemovitosti (v záložce Obchod) můžete nastavit "Příprava" (nelze exportovat), když nastavíte "Aktivní" neznamená to, že se nem. vyexportuje, to musíte udělat ručně.
 • V prvním kroku neukládejte žádné přílohy.

2) Po prvním rychlém a úspěšném uložení nemovitosti teprve vložte foto nemovitosti.

Nejdříve vložte 1. foto (jednu fotku) a uložte. Tím zaručíte, že budete mít jistotu, jaká fotka bude první. Pak uložte další fotky.

 • Pokud potřebujete mít první tři fotky jasně dané, tak je můžete zkusit uložit tímto způsobem. Jen tím docílíte, že se vše uloží správně ve správném pořadí.
 • Zbytek fotek můžte vložit najednou (pořadí příloh se nyní určuje rychlostí nahrání na server = některá fotka muže jinou přeskočit, protože se nahrála rychleji).
 • Funce pro úspořádání fotek nyní funguje je pro účel našeho webu a PDF nikoliv pro realitní servery.
3) Vložte zbytek detailů nemovitosti
Je možné, že když uložíte některé další informace o nemovitosti (terasa, balkón apod.), tak se to řádně neuloží a nastaví jako prázdné. Je potřeba znovu doplnit. Tento nedostatek nyní analyzujeme a časem odstraníme.
 
U všech typů nemovitosti byla přejmenována položka “Počet podlaží” na “Počet pater”. Počet pater musí o 1 nižší než položka “Počet nadzemních podlaží”. Chybové hlášky, které vrací Realko však můžou obsahovat jméno položky “Celkem pater” a to se rovná položce: “Počet pater”.
4) Nenechávejte okno s rozepsanou nem. dlouho otevřené,

protože pro dlouhou nečinnost vás může z bezpečnostního hlediska Štika odhlásit. Ideální je tedy pracovat v rychlých krátkých úkonech, často ukládejte.

[TIP] EXPORT NEMOVITOSTI

Export nemovitosti je možný provést, když máte v záložce Obchod nastaven Stav na "Aktivní".
 
Kdyžk kliknete na záložku Export, tak vidíte, kam je možné exportovat.
 • Při exportu se nesmí editovat nemovitost, jakmile potvrdíte export nemovitosti na servery, tak musíte počkat cca 5min než se export provede, po tuto dobu nesmíte editovat nemovitosti, protože by se vám mohly tyto změny promítnout do exportu. Editovat nesmíte dokud není hotový export na posledním serveru (odeslal export na 7 serverů, počkám dokud není hotový export i toho 7. serveru).
 • Export trvá cca 4-6 minut. Výsledek exportu nemovitosti se nyní automaticky nepřenačte, musíte se k nemovitosti vrátit a dát F5, abyste viděli, jestli je už export dokončen. Do budoucna se stránka přenačte automaticky, aby ukázala, že je nem. vyexportována.
 • Při změně jakéhokoliv údaje se web GR automaticky zaktualizuje. Není třeba žádný další export. V případě externích realitních serverů byste měli nemovitost znovu vyexportovat. Změna se totiž neprovede automaticky, je nutné, abyste to udělali manuálně.

 • Kdyz Štika vypíše chybu (z Realka) a kolečka se i po déle než 10 min točí, tak znamená, že se nemovitost nevyexportovala (presto že se stále kolečko točí).

CHYBOVÉ HLÁŠKY V EXPORTU

Vysvětlivky k jednotlivým chybovým hláškám. Je nutné chyby opravit a dát nemovitost znovu exportovat.

advert_price_unit = v záložce Obchod nastavit “Období” areaflot = plocha pozemku
areause = Užitná plocha (povinné pro Ostatni a Domy)
estate-area = plocha pozemku
building area = Zastavena plocha (povinné pro Činžovní domy)
offices_area = Plocha kancelaří, v případě podtypu Kanceláře se vyplňuje Nebytova plocha
plot_area = plocha pozemku
usable_area = Užitná plocha (povinné pro Ostatni a Domy)

Fotky jsou přiliš malé, je nutné je mít ideálně ve formátu: 1980x1020 px a ve velikosti kolem 200 - 400 kB.

17-09-27 Video update - Podpultovky, popisy u úkolů, identifikace klienta

OTÁZKY & ODPOVĚDI

EXPORT NA REALITNÍ SERVERY

NA CO SI DÁT POZOR PŘI EXPORTOVÁNÍ NEMOVITOSTI

Při exportu se nesmí editovat nemovitost, jakmile potvrdíte export nemovitosti na servery, tak musíte počkat cca 5min než se export provede, po tuto dobu nesmíte editovat nemovitosti, protože by se vám mohli tyto změny promítnout do exportu. Editovat nesmíte dokud není hotový export na posledním serveru (odeslal export na 7 serverů, počkám dokud není hotový export i toho 7. serveru).

EXPORT TRVÁ STRAŠNĚ DLOUHO

Export trvá cca 4-6 minut. Výsledek exportu nemovitosti se nyní automaticky nepřenačte, musíte se k nemovitosti vrátit a dát F5, abyste viděli, jestli je už export dokončen. Do budoucna se stránka přenačte automaticky, aby ukázala, že je nem. vyexportována.

JAKÉ NEMOVITOSTI LZE EXPORTOVAT NA REAL. SERVERY?

Nelze vyexportovat nemovitost aniž by měla nastavený STAV ZAKÁZKY na “AKTIVNÍ” a “REZERVOVÁNO” (tento se stav se nepropíše všude, všechny servery to nepodporují, například Reality.cz), jinak to bude házet chybu a export se neprovede.

KDYŽ ZMĚNÍM ÚDAJE U NEMOVITOSTI, MUSÍM ZNOVU EXPORTOVAT?

Při změně jakéhokoliv údaje se web GR automaticky zaktualizuje. Není třeba žádný další export. V případě externích realitních serverů byste měli nemovitost znovu vyexportovat. Změna se totiž neprovede automaticky, je nutné, abyste to udělali manuálně.

JAK FUNGUJE ROZOSTŘENÍ ADRESY?

Ve Štice nelze konkrétně nastavit. Lze provést přes administraci Sreality. Štika to nyní neumí konkrétně nastavit i vzhledem k Realku. Za jakých okolností Sreality zobrazují přesnou adresu na mapě (v textu v adrese to rozostří na úroveň ulice): když je známá GPS adresa, tak to zobrazí přesně puntík na mapě, když nastavíte zobrazení na ULICE, tak to rozostří na úroveň ulice. Do Štiky bude zapracováno ve druhé fázi.

NELZE ZRUŠIT EXPORT Z WEBU GR.

Je možné, že některé starší inzeráty nepůjdou stáhnout z webu GR. Je to kvůli tomu, že zrušení exportu fungovalo trošku jinak. Co musíte udělat: pokud vám svítí v záložce Export “OK” u Web General Reality a nenabízí vám to tlačítko Zrušit export, tak musíte znovu exportovat nemovitost JEN na web. Jakmile se provede, tak vzápětí kliknete na Zrušit export na webu. Jakmile se provede, tak se zapíše správný stav u nemovitosti a fyzicky se inzerát stáhne z webu.

JAK PRACOVAT S PŘÍLOHAMI

MUSÍM VŽDY RUČNĚ VYBRAT A OZNAČIT HLAVNÍ FOTKU U NEMOVITOSTI?

ANO. Finální seřazení a pořadí fotek se dělá jednoduše přes Štiku v sekci Přílohy v detailu nemovitosti pomocí ikony v pravém horním rohu. Je také důležité, při založení nové nemovitosti a nahrání fotek zvolit, která z fotek bude “hlavní”, musí být nastaveno manuálně zaškrtnutím fajky v levém horním rohu ve fotce.
To, že bude fotka na prvním místě ve výpisu neznamená, že se propíše na web jako hlavní. Pořadí fotek ve Štice se propisuje i do Exportovaného PDF.

JAKÉ MÁM NAHRÁVAT OBRÁZKY DO ŠTIKY DO PŘÍLOH K NEMOVITOSTI?

Hlavní je, aby obrázky byly v poměru 16:9. Fotografie ukládejte ve formátu: 1920x1080 px.
Ideálně zkomprimované obrázky, které nemají mnoho MB.
Velikost fotografie není omezena, ale při exportu do PDF se vám vygeneruje obrovské PDF, pokud použijete zdrojové nezmenšené foto. Proto je lepší zmenšovat fotky, jak rozlišením tak i velikosti souboru. Na toto téma ještě uděláme nějakou podrobnější kuchařku.

JAKÉ DOKUMENTY MŮŽU NAHRÁVAT K NEMOVITOSTI?

Word, Excel, PDF, velikostní limit není určen. Do příloh u nemovitosit můžete nahrávat smlouvy, rezervace, PENB a různé další věci. Přílohy lze nyní nahrávat pouze k nemovitostem.

VODOTISK VE FOTKÁCH

Vodotisk ve fotkách bude implementován až v druhé fázi vývoje, nyní to vodotisk neumí.

TIP: VKLÁDEJTE FOTO NA ŠÍŘKU

Jako první fotku u nemovitosti dávejte ideálně fotku na šířku (ne na výšku). Fotky na výšku pak dělají problémy v PDF Exportu, proto je lepší použít jen fotky na šířku. Rozhodně jako první fotku pro inzerát používejte foto na šířku.

OSTATNÍ

ZMĚNOU STAVU U NEMOVITOSTI SE NIC NEUDĚLÁ AUTOMATICKY - POZOR

Když změníte stav například na Rezervováno nebo Realizováno nebo Zrušeno, tak se nemovitost sama nestáhne z realitních webů ani z našeho webu, proto je nutné zrušit export ručně.

JAK ZAKTUALIZOVAT KONTAKTY A FOTO U MAKLÉŘE NA REAL SERVERECH?

Musí se upravit jednotlivě každý makléř v administraci Štiky, dělá vedení GR.

ČÍSLOVKY

Ve veškerých políčkách, kde se využívají číslovky (cena, metry,...) musí být číslo napsané bez mezer! Pokud bude číslovka zapsaná s mezerami, uložení nemovitosti se nepovede a veškeré zadané údaje se vymažou.

VŠECHNY NOVINKY VE ŠTICE

VYLEPŠENÍ A ÚPRAVY K 16.1.19 (středa)

 • Oficiálně spuštěna funkce E-mail fronta, která automaticky zakládá: Kontakty, příležitosti a k nim úkoly, je dostupné jen uživateli operátor, ale každý uživatel může u svého kontaktu/úkolu/příležitosti vidět, že to založil “systém”. Spuštěna i kontrolní statistika zpracovaných emailů, která počítá: dnes/včera/celkem. Nyní by naprostá většina mailů měla být zpracována systémem pod dohledem operátora.
 • Spuštěno tlačítko “Prohrát příležitost + založit nový zájem” na všech místech + nyní nově i v detailu kontaktu
 • Do pole “Zdroj kontaktu” byla přidána položka “Videobydleni.cz” + “Neuvedeno” - již nezapisujte do Jiné
 • Ke kontaktu přidány nové položky “další e-mail a telefon” + nastaveno, aby se další emaily zobrazovaly v hlavním vyhledávání, přejmenováno aktuální pole email na “hlavní email” - je potřeba vždy nastavit nějaký hlavní mail/tel. Vždy musí být vložen  unikátní email, který v systému ještě není uložen, jinak vám to neumožní uložit kontakt.
 • Do přihlašovací stránky bylo vloženo “Zapomenuté heslo”, pro případný reset hesla
 • Pole “Datum uzavření smlouvy” u IO rezervace ve stavu Rezervace je nyní povinné - musí být vyplněno
 • V detailu kontaktu zrušeno přesměrování po prohrání příležitosti => po akci se znovu načte detail kontaktu
 • Workflows - změněna barva termínu textu po odšrtnutí úkolu
 • Workflows - vylepšeno zobrazování poznámek u workflows - více přehledné (na možné editaci se pracuje)
 • Úprava menu - nyní možnost odhlášení i z mobilu + vylepšeno zobrazení položek menu v mobilu
 • Ve Finanční Příležitosti se již zobrazuje “Důvod prohry”? - nastavena podmínka na vyplnění důvodu
 • V klientské zóně opraveno: Zona.zona místo klasického nadpisu “Klientská zóna”
 • Časovač a náklady jen u přidání nové aktivity, do budoucna možné zapsat odpracovaný čas na úkolu + náklady spojené s úkolem
 • V sekci Seznamy jsou nově vidět, jaké kontakty jsou přiřazeny pod které seznamy

VYLEPŠENÍ A ÚPRAVY K 24.5.18 (středa)

 • Segmentace kontaktů ze Stiky pro důvody GDPR
 • Obarvení příležitostí v náhledu realit
 • Po označení příležitosti jako "prohraná" dojde  přesměrování zpět na detail nemovitosti/příležitosti
 • Fix synchronizace Google Calendar a tvorba úkolů z náhledu kontaktů
 • Změna textace e-mailů pro Klientskou zónu
 • Přidání prodej/pronáhejm/nic v příležitostech

VYLEPŠENÍ A ÚPRAVY K 20.2.18 (úterý)

 1. Zásadní úprava Modulu Obrázky, nově systém komprimuje nahrávané obrázky až 7x. Cílová komprese je na formát FullHD (tedy rozlišení 1920×1080).

 2. Zrychleno načítání CRM - upraveny procesy probíhající na pozadí aplikace
 3. Nasazena komprimace fotek (nyní již nemusíte zmenšovat fotky, systém to udělá za vás):

  1. výhoda při generování PDF exportu = stahuje se menší velikost PDF (nyní lze poslat emailem a bez problémů vytisknout)

  2. zrychlilo se načítání stránek webu i Štiky, protože fotky zabírají méně

 4. PDF Export - Přidán QR kód s odkazem na detail nemovitosti + přidáno na GR webu a do Štiky
 5. Přidána fotka makléře do PDF Exportu, aby si zákazník rychleji vzpomněl

 6. Přidána Google mapa do detailu nemovitosti ve Štice - načítá reálnou polohu nemovitosti

 7. V Seznamu kontaktů smazán sloupec "Zápis" (přehlednější)

 8. Spuštena nová uživatelská role s minimálními právy

 9. Nové tlačítko náhled klientské zóny v detailu kontaktu

Oprava chyb: 

 • PDF Export - upraveno překrývání druhého řádku nadpisu v PDF exportu

VYLEPŠENÍ A ÚPRAVY K 29.1.18 (pondělí)

 1. Klientská zóna - spuštěn nový modul
 2. Přidáno nové povinné políčko “Přepokládáné datum realizace obchodu” do editace nemovitosti do záložky Obchod
 3. Nová funkce “Notifikační banner” se zobrazuje na nástěnce
 4. Nový detail kontaktu - nyní obsahuje více informací bez kliknutí (bude se dále upravovat ergonomie)
 5. Nové vylepšené vyhledávání - přehlednější řazení výsledků, grafická úprava + nastaveny podmínky zobrazování kontaktů u cizích kontaktů
 6. Plán pro obchodníky na rok 2018 - znovu zobrazeno a vymyšlena logika zobrazování dalších let
 7. Nove moduly: Seznamy, Google kalendář, Automatické úkoly
 8. Nemovitost - Vypisuje se název fotky pod fotkou u Příloh v editaci i v detailu zobrazení - usnadní práci makléřům v orientaci, číslují si fotky
 9. Změna označení povinných polí - nyní se zobrazuje tučně modře
 10. Nastaven předdefinovaný termín úkolů na +2 hod
 11. U úkolu se automaticky přiřazuje řešitel úkolu podle toho komu patří vybraná příležitost
 12. Skrytá cena - Na webu /nemovitosti/ se u nemovitostí, které mají nastaveno "cena na vyžádání" skrývají ceny v hypo kalkulačce

Oprava chyb: 

 • Zrušeno nahrávání vodoznaku do fotek makléřů
 • Opravena chyba v odkazech v textu notifikace (ve zvonečku)

VYLEPŠENÍ A ÚPRAVY K 30.11.17 (čtvrtek)

Zájmy - zásadní vylepšení zájmů z pohledu rychlosti dohledání informací a přehlednosti:

 1. přidán nový sloupec Dispozice, který zobrazuje všechny zakliknuté dispozice u zájmu
 2. přidán komentář zájmu (šedivě za názvem zájmu), rychlejší dohledání zásadních info
 3. v tabulce zájmů po najetí na kontakt se zobrazí rychlý popisek s emailem a telefonem
 4. v tabulce zájmů ve sloupci Kontakt (zájemce) jsou dvě nové ikony pro @ / tel, které po kliknutí zkopírují konkrétní email/telefon do schránky - pak lze přes CTRL+V vložit do libovolné aplikace, zásadně zrychluje oslovování zájemců
 5. název okresu zobrazen méně tučně, šedivou barvou - pro lepší přehlednost
 6. schován nepotřebný sloupec Typ zájmu

Ostaní vylepšení

 1. zrychlovací tlačítka na kopii emailu / tel jsou zobrazeny i v detailu kontaktu i v tabulce Příležitostí
 2. po najetí na kontakt v tabulce Příležitostí se zobrazí kontaktní údaje
 3. přidáno tlačítko "Prohra příležitosti” do detailu kontaktu i do záložky Příležitosti u nemovitosti
 4. přidáno pole České reality.cz do “Zdroj kontaktu” v editaci kontaktu (abychom mohli měřit efektivnost tohoto zdroje)
 5. přidáno nové tlačítko “zona” do Aktivit u kontaktu (zatím se vypisuje jen v detailu kontaktu), příprava na klientskou zónu, již nyní můžete zapisovat výsledky vaší práce pod tuto položku

VYLEPŠENÍ A ÚPRAVY K 20.11.17 (pondělí)

 1. Příležitosti - v rámci Štiky je nyní možnost rychle uzavírat prohrané obchodní příležitosti tím, že ve výpisu Příležitostí kliknete na černobílou ikonu “palce dolu” v pravém sloupci akce nebo v detailu Příležitosti kliknete v horním sekundárním menu na tlačítko “Označit jako prohrané”. Stisknutím nastavíte stav Příležitosti na “Prohrané”. Díky této funkci můžete ryhleji pracovat s Příležitostmi a práce pro vás bude přehlednější.
 2. Vylepšení modulu Notifikace: nově se do notifikací zapisuje i neovitost označená jako Podpultovka, doplněn text u nových úkolu o termín a jméno kontaktu, po prokliknutí notifikace se zobrazí text v modálním okně ve kterém fungují hypertextové odkazy, zvětšený text těla notifikace pro lepší přehlednost a další drobná vylepšení.
 3. Nemovitost / Obchod - nastavena podmínka: u nemovitosti ve stavu "Rezervace" se nastaví automaticky stav “nezaplaceno” (dokud není zakliknuto, že bylo zaplaceno)  + nastavena podmínka nutnosti vyplnit částku rezerevace.
 4. Do tabulky Makléři je přidán sloupec “Mobil-interní” - tím vznikl přehledný kontakt list na všechny uživatele.

VYLEPŠENÍ A ÚPRAVY K 16.11.17 (čtvrtek)

 • Nový modul Notifikace, který se zobrazuje ve Štice v pravém horním rohu formou zvonečku a u něho číslo značící kolik máte nepřečtených zpráv. Do notifikací se nyní zapisují nové úkoly, příležitosti a také informativní zprávy z dění ve společnosti, které mohou zadávat uživatelé úrovně “vedení”. Do tohoto modulu budeme dále přidávat další funkce, které mají za cíl zlepšit interní komunikaci a připomínat důležité věci.
 • Nové zvýraznění stavů ve výpisu: nemovitosti, příležitostí, zájmů. Toto přispívá k větší přehlednosti a rychlejší orientaci v tabulce. 
 • Ověřena správná funkčnost ověření identifikace osoby u pronájmů. Ověření identifikace je požadováno jen u prodeje nemovitosti (u pronájmu se pravidla neuplatňují a není potřeba vyplnit).
 • Do tabulky s výpisem nemovitostí je zapracováno několik nových údajů, které pomáhají lépe informovat o stavu a dění s nemovitostí. Nově se zobrazuje: 1) počet dní od založení nemovitosti (v šedivém štítku za názvem nemovitosti), 2) barevné odlišení stavu nemovitosti, 3) celkem provize za cenou nemovitosti.
 • V detailu nemovitosti je v první záložce Přehled zobrazena pložka Provize celkem v Kč i v %, dále jsou tyto položky přímo i v záložce Obchod. Zobrazení těchto info je jen v přehledovém řežimu, nezobrazují se při editaci.
 • Nové změny jsou i v sekci Příležitosti / Finance, kde je v přehledové tabulce nově zobrazeno: 1) počet dní od vzniku příležitosti, 2) zobrazení detailnějších info o úvěrech formou závorky za názvem příležitosti (Banka poskytující nový úvěr, Výše úvěru).

 

VYLEPŠENÍ A ÚPRAVY K 19.10.17 (čtvrtek)

 • Do exportu nemovitostí zařazen nový realitní server Ceskereality.cz - patří do TOP 10 nejnavštěvovanějších realitních serverů v ČR.
 • Na nastence /Prehled otevřených ukolu/ řadit dle data DOKONCIT DO - nahoře se zobrazuje úkol, který má termín dokončení dnes
 • v tabulce Úkoly - zrušen sloupec Aktualizováno
 • V detail ukolu: nezobrazuje se již POZNÁMKA + VÝSTUP Z ÚKOLU
 • Ověřena funkce, že úkoly vidí opravdu jen přiřazení úživatelé
 • Když je úkol po termínu, zobrazí se, jak dlouho je po termínu
 • Výpis úkolů - zobrazit štítek popisující za jak dlouho je termín dokončení úkolu / po termínu. Zobrazují se štítky: "Termín dnes" "Termín zítra" "Termín za 2 dny" "Po termínu: včera" "Po termínu x dní/min"
 • Úkoly / Uzavřené úkoly - přidat sloupec "Výstup z úkolu" a zobrazit v přehledové tabulce
 • V detailu úkolu/na nástěnce v buňkách jsou nově používány texty místo datumu, tedy konkrétně: dnes / včera / zítra / před 2 dny / za 2 dny
 • Vylepšení: Nemovitost / Obchod = položky pro rezervace schovat = zobrazovat jen, když je vybrán stav Rezervace a Realizace, mělo by být zobrazeno asi i u stavu "zrušeno"
 • Nemovitost / Obchod = položku "Období ceny" zobrazit jen u pronájmů
 • Oprava chyby - nelze filtrovat ve sloupci Příležitosti - při zadání tohoto <6 to zobrazí server error
 • Oprava chyby: Detail nemovitosti - nesedí Typ nemovitosti (nezobrazuje se správně) - zobrazí se v záložce Detail nemovitosti, ale ne v záložce Obecné
 • Oprava chyby: Export do PDF - zobrazují se ceny ikdyž je zaškrtnuto tlačítko neinzerovat cenu - mělo by se zobrazit: "Cena na vyžádání"

VYLEPŠENÍ A ÚPRAVY K 27.9.17 (čtvrtek)

Nemovitost

 1. Pridan novy stav nemovitosti: Podpultovka
 2. Pri nastaveni stavu zobrazit nemovitost vsem maklerum + zobrazit  cislo poctu podpultovek vedle pluska v levém menu
 3. sekce Obchod - Pridana podminka na vyplneni provize (alespon jedna provize musí být vyplněna)
 4. podbarvit řádek zeleně u konkrétní podpultovky ve výpisu nemovitostí

Úkoly

 1. nově zobrazen sloupec "Popis" ve výpisu ukolů + po najetí na text popisu se zobrazí celý popis
 2. přidán sloupec "Popis" do detailu Kontaktu do spodní sekci Aktivity na 2. místo
 3. přidáno textové pole "Výstup z úkolu" do kterého se mají zapisovat výstupy z úkolů
 4. Detail kontaktu, sekce Aktivity
  • zobrazen nový sloupec "Výstup z úkolu"
  • nově zobrazuje proklik do původního úkolu, je označen "k úkolu" a zobrazí vám původní úkol

Další změny

 • Zaktivována interni smernice "Identifikace a kontrola klienta" - při rezervaci je nutné provést identifikaci klienta - na to právě myslí tato funkce u Nemovitosti v sekci Obchod.
 • při zadávání zájmu můžete vložit expiraci zájmu do pole "V období do" = tim můžete ohraničit platnost zájmu
 • zpět zobrazena Nápověda v levém menu

VYLEPŠENÍ A ÚPRAVY K 21.7.17 (pátek)

Zásadní vylepšení:

 1. Přidán nový server Hyperreality.cz do exportu. Jde o server s návštěvností patří do TOP 5 realitních serverů v ČR. 
 2. Nová sekce Firmy - lze přiřazovat kontakty pod konkrétní firmy. V detailu firmy se zobrazují všechny přiřazené kontakty a k nim úkoly a aktivity. Již není potřeba psát název firmy přímo do jména a přijmení kontaktu.
 3. Nově uspořádaná nástěnka, rozdělení položek na “prodej” a “pronájem” nemovitosti + nastaven správný výpočet “můj plán GR” + přidán plán finančního makléře (zobrazuje se jen makléřům GF) + upraveno zobrazování boxů (responzivní + nová grafika).
 4. Nastaveno kompletní měření poptávek z webu do Google Analytics - nástroj na měření návštěv = precizuje marketingové statistiky.
 5. Zápis data a přesného času u aktivit.
 6. V sekci Aktivity je nově sloupec “Zapsal”.
 7. V sekci Export nemovitosti lze v levém boxu "Nastavení nemovitosti" kliknout na modrý název serveru a otevře se vám stránka daného realitního serveru s přednačtenou nabídkou GR.

  Oprava chyb:
 8. Zobrazování informací v detailu nemovitosti typu prodej pozemku a prodej činžovního domu.
 9. Oprava zadání úplné adresy včetně čísla popisného.
 10. Vyřešen problém se zaseklým exportem nemovitosti.
 11. Duplicita nemovitosti na GR webu.

VYLEPŠENÍ A ÚPRAVY K 14.7.17 (pátek)

Zásadní vylepšení:

 1. Přidán nový server Realhit.cz do exportu. Jde o server s návštěvnosti kolem 150.000 unikátních uživatelů měsíčně a patří do TOP10 realitních serverů v ČR. 
 2. Spuštění Hypo kalkulačky + nastavení chybových podmínek (záporná čísla, mezery apod) + schování při pronájmu
 3. Možnost filtrování podle Obce a Části obce v sekci Zájmy, odebrán sloupec “Období”
 4. Úprava pracovního prostředí pro OPERATORY, již se operátorům nepřekrývají okna při nových příchozích hovorech
 5. Upravená nástěnka - přehlednější zobrazení plánu a stavu obchodu makléře (realita vs. plán..)
 6. Zálohování do AWS Amazon (nejvýkonnější zálohovací služba na světě) - úprava algoritmu pro zmenšení zabírané paměti serveru a snížení nákladů
 7. Nový modul Firma - možnost přiřazovat kontakty k firmám

  Další vylepšení:
  Vylepšení detailu nemovitosti v CRM Štika
 8. Sekundární navigace formou hamburger menu, zobrazení tlačítek tabů (responzivní verze)
 9. Vylepšení zobrazení tabulek v detailu nemovitosti u všech typů nemovitosti
 10. Oprava zobrazení fotogalerie v základním přehledu nemovitosti (průhledné pozadí)
 11. Zkrácení jmen u realitních serverů v Exportu
 12. Úprava grafiky Exportu do PDF - návrat k modrým barvám  Vylepšení detailu nemovitosti na webu GR

 13. Opraveno načtení a zobrazení mapy (Google mapa) u detailu nemovitosti na webu
 14. Přehlednější zobrazení ceny nemovitosti + zarovnání nadpisu inzerátu
 15. Foto makléře je nyní širší, aby byla fotka více viditelná, odřádkování kontaktů pro lepší manipulaci na mobilním zařízení
 16. Vylepšení zobrazení "tabulky podrobností" v detailu všech typů nemovitosti
 17. Tmavší zobrazení info linky, aby bylo více čitelné v záhlaví
 18. Přesunut kontakt na makléře na více viditelné místo ve verzi prohlížení na mobilu
 19. Oprava roztažených obrázků v detailu nemovitosti + oprava deformace fotky na výšku
 20. Zvětšení fontu ve filtru vyhledávání nemovitostí ve výpis  /nemovitosti
 21. Oprava automatického vyplňování hesla - v editaci makléře vylepšeno pole editace emailu a hesla (pro administrátory v CRM).
 22. Editace nemovitosti - příprava na GDPR - Nová sekce v záložce Obchod: Náležitosti dle zákona 253/2008 Sb. (jen ve stavu Rezervace). Ohledně tohoto procesu vás bude ještě Luboš Urban informovat.

Vylepšení a úpravy k 9.6.17

 1. Opravena čeština ve filtru u nové Příležitosti.
 2. Vylepšená sekce Úkoly
  1. Do tabulky Úkoly přidány nové sloupce: Typ příležitosti a Nemovitost (s proklikem přímo do Nemovitosti). Zrychluje práci a dává možnost filtrovat.
  2. Sloupec "Jméno" přejmenován na "Kontakt".
  3. Vložen sloupec “Zapsáno”, aby bylo vidět, kdy byl úkol zadán.
 3. Včera / Dnes / Zítra - vylepšené zobrazování termínů pro lepší přehlednost
 4. Nový modul Zájmy
  1. Již můžete zadávat nové okruhy zájmů, zaškrtnout více dispozic u bytu, vyplnit preferovanou obec a případně vybrat i její část. Další obce o které mají zájem pište do poznámky u Zájmu.
  2. Makléři již používají funkci Zájmy, již jich přes 130. 
  3. Původní zájmy zapsané do Příležitostí (Ostatní) byly kompletně převedeny do Zájmů, ale ještě nebyly smazány, to bude zařízeno během pondělí.
  4. Ze zapsaných zájmů bude do budoucna udělán automat, který bude automaticky párovat zájmy k nemovitostem.
  5. Nové moduly ve Štice budou označeny modrým odznakem "new"
 5. Manažerské statistiky vylepšeny
  1. Přidán souhrnný řádek se součty u obou tabulek
  2. Lépe pojmenovány položky v tabulce Nové kontakty + Výkonnost makléřů
  3. Tooltip (rozbalovací popisek) u sčítaných buněk popisující vzorec výpočtu uvedeného čísla (v tabulce Statistik)
 6. Vylepšena rychlosti načítání a stabilita systému.
 7. Centrální čísla email je nyní nastaven i na projektu Mniseckyeden.cz a Bytystredokluky.cz
 8. Do zdroje u kontaktu byla přidána možnost Mniseckyeden.cz a Bytystredokluky.cz

Vylepšení a úpravy k 28.5.2017

 1. Bylo úspěšně spuštěno nové centrální mobilní číslo - 739 039 163. Toto číslo odbavuje operátor na pražské pobočce. Do všech inzerátů všech makléřů je nyní toto číslo propsáno spolu s pevnou centrální linkou: 212812500 a centrálním emailem info@. Lidé již začali plně reagovat na nové mobilní číslo a již většina hovorů je volána právě na tuto linku.
 2. Upravena sekce Nemovitosti: nový sloupec Počet příležitostí za sloupec Provize (součet všech stavů nemovitosti + nastavit, aby šlo řadit se/vzestupně) - vidíte, kolik konkrétních lidí projevilo zájem o vaši nemovitost.
 3. Do CRM Štika byla implementována požadovaná funkce “Zájmy”, která umožňuje ke kontaktu (poptávajícímu) zadat libovolný počet zájmů okruhu. 
  1. Příklad: Jan Vomáčka volá a poptává konkrétní nemovitost (4kk, Modřany) z nabídky GR, která je však již v rezervaci (před dokončením), nemá však přesnou preferenci a má širší okruh zájmu = můžete do zájmu k tomuto kontaktu zapsat, že hledá zmíněných 4+kk, 3+kk, Modřany, Braník). 
  2. Zájmů může být u makléře uloženo více (není omezeno). Pokud je zájem podobný, tak můžete napsat hlavní zájem do poloček a zbytek zapsat do poznámky nebo vše vypsat jednotlivě do více Zájmů.
  3. Zájmy nenahrazují Příležitosti, ty jsou stále hlavním nástrojem pro zapisování poptávek, funkce "Zájmy" jsou opravdu jen pro potřeby širšího zájmu klienta.
  4. Z takto zapsaných zájmů půjde velmi jednoduše vybrat/filtrovat konkrétní potenciální zájemce o neomovitost.
 4. Přidána funkce u makléře pro editaci kontaktů pro export + možnost přidávat nové makléře (pro administrátora).
 5. Na web do výpisu nemovitostí vloženy nové grafické bannery pro General Finance a Hotel4Sale.
 6. Upravena sekce Statistiky: přidán sloupec Počet příležitostí - po makléřích (všechny stavy u nemovitostí).
 7. Ostatní úpravy se týkaly stability systému, rychlosti načítání a dalších drobných oprav.

Upozornění - zrušení exportu nemovitosti:

Nemovitost, kterou jste prodali, tak nezapomeňte manuálně stáhnout z GR webu a ostatních exportů. Samo se to nestáhne nastavením stavu na Realizováná/Zrušeno. Pokud zjistíte, že zrušení exportu na realitních serverech neproběhlo řádně a nějaká nemovitost je stále zobrazená v nabídce, tak se nejdříve znovu ujistěte, že jste řádně provedli zrušení exportu (Štika vám napíše, že bylo zrušeno) a až pak prosím nahlaste na technickou podporu. Tím, že vstoupíte například do administrace pro RK na Sreality a smažete manuálně problém nevyřešíte ba naopak zkomplikujete. Vždy nás prosím kontaktujte a my neprodleně problém vyřešíme.

Vylepšení a úpravy k 4.5.2017

 1. Opravena chyba se řazením fotografií na realitních sererech.
 2. Ověřena funkčnost u nastavení "hlavní foto", propisuje se i na realitní servery a GR web.
 3. Tlačítko hledat v hlavičce má upravenou funkci, umí vyhledávat i v emailových adresách.
 4. Zrychlení práce s přílohami, přidáno tlačítko "+přidat přílohu" v detailu nemovitosti.
 5. Přidány manažerské statistiky ukazující stavu obchodu (zdroj poptávek, stav portfólia).
 6. Automaticky se doplňuje ID a název nem. při zadávání nové Příležitosti z detailu nemovitosti.
 7. U příležitosti typu Finance / Hypotéky jsou nové položky do u STAVU: Návrh, Žádost, Podpis, Čerpání.
 8. Mnoho změn bylo provedeno v sekci Kontaky
  1. Přidán: datum narození + den svátku ke kontaktu
  2. Přidáno pole: Typ zdroje: Hovor/Email/Osobně + přidán tento sloupec do tabulky Kontakty

  3. Upraveno pořadí položek u Kontaktu, editace kontaktu začíná: jméno, přijmení, email, telefon, typ zdroje, zdroj kontaktu, vlastník kontaktu, pohlaví). Zbytek je v sekci Ostatní.
Zdroj kontaktu přidá do detailu Kontaktu
  4. Do možností Zdroj kontaktu přidáno pole RealityMix + položka Jiné

  5. Přidán sloupec s info “Majitel nemovitosti” do výpisu kontaktů + možnost filtrování

  6. Zrušeno povinné pole křestní jméno

  7. Odstranění problému při zadávání nového kontaktu při stisknutí tlačítka "Uložit a přidat příležitost"
  8. U Kontaktu je nyní nově možné přidávat okruh zájmu klienta (co, kde, kdy, za kolik..).
  9. Přidán nový sloupec "Vytvořeno", aby bylo jednodušší vyhledávat nové kontakty.

Vylepšení a úpravy k 28.3.2017

 1. Nastavena ochrana vyexportování nemovitosti ze stavu Příprava - nyní se nenabídne tlačítko Export

 2. Opravena chyba při nahrávání PDF přílohy k nemovitosti.

 3. Položka TYP SMLOUVY se již na webu GR nikde nezobrazuje.

 4. Aktualizovány kontaktní údaje pro všechny makléře na pražské pobočce včetně Vaška Prokopa.

 5. Byl dokončen přenost starého čísla pevné linky pod naší ústřednu.

 6. Opravena chyba s odesíláním emailu s úkolem ze Štiky. Již všem chodí do emailu.

 7. RealityMix vyžadují vyplněné mobilní číslo jinak nezobrazí inzerát. Již funguje, zobrazuje se stejné číslo jako je exportní tel.

 8. Hláška: “product.properties.required.description” přeložena a již se bude správně zobrazovat při ukládání nové nemovitosti.

 9. Do Štiky vloženy kódy Google Anyltics.

 10. U všech typů nemovitosti byla přejmenována položka “Počet podlaží” na “Počet pater”.

 11. Na Webu GR byla číselná hodnota u položky “ZÁSTAVNÍ PRÁVO”, opraveno na text.

 12. Opravena chyba se zobrazením některých položek duplicitně v seznamu Aktivit.

 13. V úkolech lze fitrovat i podle řešitele a dle časového období.

 14. V úkolech / aktivitách se již zobrazuje jen to co má vidět makléř (ne všechny úkoly/aktivity celé firmy).

 15. V detailu nemovitostí se již nezobrazují číselné hodnoty, ale text u položek “Charakter obce” a “Infrastruktura”

 16. Nastaveno přesměrování URL adres u detailu nemovitosti na webu při re-exportu inzerátu. Dříve ukazovalo chybu. Nyní lze přeposílat odkazy na detail nemovitosti aniž by to později odkazovalo na obecný výpis nemovitostí nebo chybu.

 17. Do záložky Export nemovitosti byl vložen odkaz do názvu “Web General Reality” na detail nemovitosti. Zobrazeno modře. Zrychluje práci, otevírá detail do nového okna, nemusí se již složitě dohledávat.

 18. Pře kopírování URL adresy z jakéhokoliv místa ve Štice si to nyní pamatuje přesnou adresu i po znovu-zalogování do aplikace. Zrychluje práci. Dříve když nebyl makléř přihlášený, tak ho to hodilo na login a po zalogování to již neznalo URL.

Vylepšení a úpravy k 15.3.2017

 1. Převést všechny neaktivní nemovitosti na Lenka Hlaváčová (z JS a z neaktivních) + smazat neaktivní makléře.
 2. Zaktualizovat všechny čísla u makléřů z Prahy.
 3. EV SSL nastavit na webu = nyní má web GR zelený řádek s název firmy = zvyšuje důvěryhodnost.
 4. Aktivity - nyní je možné nastavit vyhledávání/filtr i podle makléře.
 5. Upraveno PDF o adresu pobočky Mníšku a nastaveno zobrazování jen na exportní kontakty.
 6. Vyměnit ve výpisu nemovitostí starý banner na Mníšecký Eden na nový.
 7. Přidáno evidenční číslo na web do drobečkové navigace (nad názvem nemovitosti) = lepší orientace.
 8. Vložena sekce Nápověda do levého menu + vytvořní speciální stránky na nahlašování chyb.
 9. Nastaveny transakční emaily pro příchozí/odchozí poštu na server Google =  úprava kvůli spamu.
 10. Vložit do záložky Export do položky “GeneralReality web” odkaz do nového okna, který otevře detail nemovitosti na webu.
 11. a dalších 22 chyb a úprav vylepšující chod aplikace...

Vylepšení a úpravy k 9.3.2017

 1. Možnost mazání všech foto najednou
 2. Zrychlení funkce Příležitosti a jejího filtru.
 3. Otestována funkčnost poptávkového formuláře a nastavení na centrální email info@
 4. Nastavení Urbana a Donáta na centrální číslo a email.
 5. Nastavena funkčnost u typu služby Pronájem na našem webu, již správně zobrazuje Poplatky a služby, upravena editace sekce Obchod. 
 6. Skryt typ smlouvy v inzerátech na webu. 
 7. Přidán do filtru Příležitosti: ulice + ID + makléř, položka Stav může být na druhém řádku, ulici umístit před položku Obce + propisuje se název. 
 8. Nalezení čísla při přichozím hovoru na ústřednu i v případě, že je zadán +420 
 9. Nastavena funkcionalita na “Neinzerovat cenu” = zobrazí se na webu a na real serverech info: Cena na vyžádání 
 10. Nastaveno na webu GR v detailu nemovitosti, aby se ukazovalo číslo pro export a email pro export (které je ve Štice v adminu). 
 11. Výpis nemovitostí v CRM: nyní zobrazuje zalogovaného makléře v základním nastavení (předvybráno) = ušetří vám klikání. 
 12. Na webu = zobrauje se štítek “Rezervovano” ve fotce ve výpisu nemovitosti stejně jako je v detailu nemovitosti na webu
 13. a spoustu dalších drobných úpravy vylepšující chod aplikace...

Vylepšení a úpravy k 27.2.2017

 1. Jsou zařazeny nové podtypy nemovitosti: Sad / Vinice / Garažové stání (bylo nutné přidat kvůli exportu).
 2. V sekci Nemovitosti najdete v tabulce původní ID z Realka, které má 5 míst a můžete podle něho vyhledávat.
 3. Nejnovější nemovitost nebo nejnověji editovaná - nastaveno sestupné řazení ve výpisu (nejnovější nahoře).
 4. Přímo z tabulky Nemovitosti ve Štice je nyní možnost prokliku (ve sloupci Akce) na detail nemovitosti na webu GR.
 5. Vypnutí neaktivních makléřů.
 6. Provedeny další úpravy v editaci nemovitosti.
 7. Možnost mazat přílohy, nahrávat velké soubory všech formátů, přesouvat je na různé pořadí.
 8. Filtrování v tabulce Nemovitosti podle času i za minulý rok.
 9. Načítání a zobrazování provize na Nástěnce i v tabulce Nemovitosti.
 10. Kalkulátor hypo je dočasně schován, dokud se nevyřeší zásadní věci kolem exportu a celého spuštění.
 11. a spoustu dalších drobných úpravy vylepšující chod aplikace...